bljesak-logo
search icon
sun icon
open-nav
U Frankfurtu

Svjetska premijera Tiguana će biti u Frankfurtu

05.09.2015. u 18:32
text

Druga generacija kompaktnog SUV modela Tiguan imat će svjetsku premijeru na frankfurtskom salonu automobila, polovinom rujna, potvrdio je njemački proizvođač.

Nakon osam godina došlo je vrijeme da Volkswagen pošalje u mirovinu aktualnu verziju koja je također prvi put izložena pred publikom u Frankfurtu, ali još 2007. godine.

Od tada je širom svijeta prodano preko 2,64 milijuna vozila, od čega je 1,6 milijuna proizvedeno u tvornici u Wolfsburgu, u Njemačkoj, dok je ostatak izašao iz pogona u Kini i Rusiji.

Nova generacija postavljena je na univerzalnu MQB platformu, koju dijeli s brojnim modelima iz VW grupacije (VW Golf, Audi A3, Škoda Octavia...). Za pogon će biti upotrebljeni četvorocilindrični turbo-punjeni benzinski i dizel motori preuzeti iz Golfa.

comment icon
svi komentari (0)