Japanska Toyota, najveći proizvođač automobila od 2008. do 2010., prodala je najviše automobila i kamiona na svijetu u prva tri mjeseca ove godine. Time je pokazala da je oporavila proizvodnju uzdrmanu prošlogodišnjim potresom.
Pored Toyote u utrci za prvo mjesto liste najuspješnijih autokompanija na svijetu nalaze se još i američki General Motors, te njemački Volkswagen.
Prodaja nekih modela Toyote porasla je 18 posto u prvom tromjesečju 2012. na 2,49 milijuna, prenosi business.hr.
Profit Toyote od siječnja do ožujka je porastao za više od četiri puta u odnosu na prošlu godinu. Međutim, profit kompanije u fiskalnoj godini koja završava u ožujku pao je zbog prekida proizvodnje nakon potresa 2011., no analitičari predviđaju da će profit ove kompanije rasti u predstojećoj fiskalnoj godini.