bljesak-logo
search icon
sun icon
open-nav
NAJNOVIJE
Sicilija

Velika potraga za šefom Cosa Nostre

Od ranog jutra u petak na tom otoku je pretraženo više desetaka kuća koje pripadaju bliskim suradnicima mafijaša.
02.10.2021. u 08:14
text

Oko 150 pripadnika talijanskih specijalnih snaga na Siciliji traga za šefom mafije u bijegu Matteom Messinom Denarom, prenosi Hina.

Od ranog jutra u petak na tom otoku je pretraženo više desetaka kuća koje pripadaju bliskim suradnicima mafijaša.

Messina Denara smatraju vrhovnim kumom Cosa Nostre na Siciliji, jedne od najvećih mafijaških organizacija u Italiji.

On je u odsutnosti osuđen na doživotni zatvor zbog ubojstava sudaca i lovaca na mafijaše Giovannija Falconea i Paola Borsellina, ubijenih u dva bombaška napada s nekoliko tjelohranitelja 1992. godine, kao i zbog drugih ubojstava.

Messina Denaro (56) je u bijegu od 1993. godine.

“Šefovi mafije mogu bježati iz svojih rodnih gradova, ali jednom će se svakako vratiti”, rekao je radio Rai 1 tužitelj za borbu protiv mafije Federico Cafiero.

comment icon
svi komentari (0)
POVEZANO