Od danas pa u narednih 12 dana, austrijski Saalbach je domaćin Svjetskog prvenstva u alpskom skijanju. Bosna i Hercegovina na Svjetskom prvenstvu u ženskoj konkurenciji imat će još tri predstavnice Esmu Alić, članicu Ski kluba "Bjelašnica", Nikolinu Dragoljević članicu Smučarskog kluba "Jahorina" i Inu Likić, članicu Ski kluba "Naš tim". ̧
Naravno da se najviše očekuje od Elvedine Muzaferije u brzim disciplinama, spustu i superveleslalomu. Za samu Elvedinu ovo će biti četvrto učešće na Svjetskim prvenstvima. U njenim disciplinama iznenađenja su uvijek moguća. U dosadašnjem dijelu sezone Muzaferija je osvojila 22 boda u Svjetskom kupu. Očekivalo se i nešto više s obzirom na drugi dio prošle sezone i nekoliko sjajnih nastupa Elvedine.
"Sve utrke su bile zahtjevne i veliki izazov, pa čak i to što nisu prošle onako kako smo očekivali, iz dana u dan donose mi sve bolje i bolje skijanje. Zato ćemo za sumiranje rezultata Svjetskog kupa sačekati kraj sezone. Radujem se povratku u Svjetski kup nakon Svjetskog prvenstva. Ovo je moje četvrto Svjetsko prvenstvo, ali prvi put idem s velikim ambicijama i dosadašnje sakupljeno iskustvo dobro će mi doći. Vrijeme i iskustvo u skijanju, posebno u Svjetskom kupu, mnogo doprinose samopouzdanju. Moje utrke u spustu, Super - G, alpskoj kombinaciji i veleslalomu na programu su 6., 8., 11. i 13. veljače, a ostatak tima će svoje utrke voziti u tehničkim disciplinama 13. i 15. veljače. Tu je i timska kombinacija, vidjet ću s kim nastupam. Još nije poznato hoće li to biti Nikolina Dragoljević ili Esma Alić. Vjerujem u sebe i nadam se da mogu ostvariti još jedan dobar rezultat kada je u pitanju povijest bh skijanja", istakla je Elvedina.
Na prošlom Svjetskom prije dvije godine, Elvedina Muzaferija je zauzela dvadeseto mjesto u utrci spusta, dok je u superveleslalomu bila pet mjesta slabije plasirana.