Ligue 1

Remi PSG-a s Lorientom, Monaco u derbiju svladao Rennes

U dvoboju 19. kola Francuske lige Lorient i PSG su odigrali 1-1. Parižani su se poraza spasili golom Icardia u sudačkoj nadoknadi.
Sport / Nogomet | 23. 12. 2021. u 00:05 Bljesak.info

PSG je i dalje bez Neymara i Mbappea, a drugo poluvrijeme u remiju (1:1) protiv Lorienta odigrao je Sergio Ramos, koji je u završnici dobio crveni karton.

Parižani su se poraza spasili golom Icardia u sudačkoj nadoknadi. Lorient je od 40. minute vodio lijepim pogotkom Thomasa Monconduita.

Lille je s 3-2 nadigrao u gostima Bordeaux, koji je dvaput vodio, a ipak izgubio. Ivo Grbić branio je za pobjednički tim.

Monaco hrvatskog trenera Nike Kovača je u derbiju svladao Rennes s 2-1. Gosti su poveli golom Terriera (16pen), ali je Monaco uspio preokrenuti pogocima Ben Yeddera (35) i Vollanda (72). Lovro Majer je izašao iz igre kod gostiju u 63. minuti.

Marseille je kod kuće odigrao 1-1 s Reimsom, a poraza se spasio golom Payeta iz penala u 98. minuti. Duje Ćaleta Car je izašao iz igre u sudačkoj nadoknadi.

PSG vodi s 46 bodova, 13 više od Nice i Marseillea.