Ligue 1

PSG nadigrao Kovačev Monaco

U derbiju 18. kola francuskog nogometnog prvenstva PSG je na Parku prinčeva pobijedio Monaco Nike Kovača s 2-0, a oba gola postigao je Kylian Mbappé.
Sport / Nogomet | 12. 12. 2021. u 23:37 Bljesak.info

Niko Kovač je prošle sezone s Monacom dva puta iznenadio PSG (2-0, 3-2), no ovoga puta nije išlo. Premda su gosti već u trećoj minuti imali sjajnu priliku, no Sofiane Diop je pogodio lijevu stativu.

PSG je poveo u 12. minuti golom Kyliana Mbappéa iz kaznenog udarca.

Djibril Sidibe je stao na nogu Angela di Marije, a sudac Benoit Bastiena nakon VAR provjere pokazao na bijelu točku. Mbappé je bio siguran realizator protiv svog bivšeg kluba.

Sjajni francuski napadač je u posljednjim trenucima prvog dijela zabio i svoj drugi gol na utakmici. Fofana je "prodao" loptu na sredini terena, Messi je povukao kontru, te asistirao Mbappéu koji je zabio za 2-0, javlja Hina.

Messi je odigrao svih 90 minuta za PSG, ali nije se uspio upisati u listu strijelaca. Dobitnik Zlatne lopte je na posljednjih pet utakmica upisao četiri asistencije i postigao dva gola.

Prvi je to poraz Monaca u posljednjih devet nastupa u svim natjecanjima.

PSG sada vodi na ljestvici s 45 bodova, čak 13 više od Marseille koji se probio na drugo mjesto gostujućom pobjedom protiv Strasbourg s 2-0.

Na ljestvici vodi PSG s 45 bodova, Marseille na drugom mjestu ima s 32 boda, Rennes je sada treći s 31 bodom, dok je Nica četvrta s 30 bodova. Monaco je osmi s 26 bodova.