Champions League

Barcelona pregazila Antwerp, Lazio se spasio u zadnji čas, pobjeda Feyenoorda

Barcelona je u skupini H Lige prvaka s 5:0 ispratila Antwerp i tako nastavila efikasnu igru iz La Lige, gdje je za vikend također slavila ''petardom'' protiv Betisa. Lazio i Atletico Madrid odigrali su 1-1.
Sport / Nogomet | 19. 09. 2023. u 23:26 Bljesak.info

Barcelona je deklasirala Antwerp sa 5-0 golovima Joa Felixa (11, 66), Roberta Lewandowskog (19), Jellea Bataillea (22-ag) i Gavija (54).

Portugalac Felix očito se dobro snalazi na Campu Nou, jer je uz dva pogotka ubilježio i asistenciju te je proglašen igračem utakmice.

Najzanimljiviji detalji OVDJE

U drugom susretu Porto je u Hamburgu pobijedio Šahtar sa 3-1, a sva četiri gola pala su u prvom dijelu.

Porto je poveo već u osmoj minuti golom Galena, no u 13. je izjednačio Kevin Kelsy. No, radost ukrajinskih navijača kratko je trajala.

Galeno je samo dvije minute kasnije doveo portugalski sastav u novo vodstvo, da bi Mehdi Taremi u 29. minuti pogodio za 3-1.

GOLOVI

U skupini E Feyenoord je sa 2-0 pobijedio Celtic koji je završio utakmicu s dva igrača manje.

Calvin Stengs sjajno zabio u sudačkoj nadoknadi prvog dijela iz slobodnog udarca sa više od 25 metara za vodstvo nizozemskog prvaka.

Celtic je u 64. minuti ostao s igračem manje nakon što je isključen Gustaf Lagerbielke koji je pritom i skrivio kazneni udarac.
Međutim, Igor Paixao nije iskoristio veliku priliku, njegov udarac s bijele točke Joe Hart je obranio.

U 68. minuti gosti su ostali i bez drugog igrača, novi crveni karton dobio je Odin Thiago Holm. Nizozemski prvak je priču zaključio u 76. minuti golom Alireze Jahanbakhsha.

GOLOVI

Nažalost, u 89. minuti Tomoki Iwata je nespretno startao na Ivanušeca koji je pritom, čini se, izvrnuo gležanj. Hrvatskom reprezentativcu je pružena pomoć i na nosilima je iznesen s terena.

U drugom susretu iz ove skupine Lazio i Atletico Madrid su u Rimu remizirali 1-1.

Gosti su poveli u 29. minuti golom Pabla Barriosa, a izjednačio je Ivan Provedel u petoj minuti nadoknade, piše Hina.