Jačanje konkurentnosti drvno-prerađivačkog sektora u Hercegovini

Završena obuka za tehničku pripremu proizvodnje namještaja

Ukupno 22 polaznika kroz susrete u popodnevnim terminima i vikendom upoznali su se s programom i njegovim karakteristikama te načinom pohranjivanja konstrukcija i okova u bazu.
Sci-Tech / Obrazovanje | 18. 03. 2022. u 14:55 Promotivni tekst

Tekst članka se nastavlja ispod banera

Stjecati vještine korištenja suvremenih računalnih alata jedan je od preduvjeta napredovanja u karijeri u gotovo svim sektorima. Iznimka nije ni drvna industrija koja se često suočava s nedostatkom kadra, a posljednjih godina se zanimanje specijaliste za tehničku pripremu proizvodnje namještaja pokazalo iznimno traženim na tržištu rada.

Upravo se zato posljednjih mjesec dana u prostorijama INTERA Tehnološkog Parka održavala obuka za tehničku pripremu proizvodnje namještaja korištenjem računalnog alata koju je organizirao Drvni klaster Hercegovina, u suradnji s partnerima, INTERA Tehnološkim Parkom i Gospodarskom komorom FBiH te poduzećem Hera d.o.o. Mostar.

Ukupno 22 polaznika kroz susrete u popodnevnim terminima i vikendom upoznali su se s programom i njegovim karakteristikama te načinom pohranjivanja konstrukcija i okova u bazu.

Kroz rad s iskusnim predavačem, polaznici su se dotaknuli konstrukcije namještaja, postavljanja konstrukcijskog i ukrasnog okova, izrade tehničkih nacrta te izvoza materijala i elemenata.

Program obuke obuhvatio je i CNC postprocesor, izradu naljepnica za proizvodnju te izradu ponuda. Kroz praktičan rad i dodatne zadatke polaznici su stekli vještine korištenja računalnog programa kojeg koriste neka od najuspješnijih poduzeća iz drvno-prerađivačkog sektora, a ovim vještinama će postati konkurentniji na tržištu rada.

Ove aktivnosti su dio projekta "Jačanje konkurentnosti drvno-prerađivačkog sektora u Hercegovini" koji je podržan u okviru EU4Business projekta u Bosni i Hercegovini.

EU4Business je projekt Europske unije, koji s ciljem jačanja ekonomije BiH potiče razvoj ciljanih sektora. Projekt je vrijedan 16,1 milijuna eura, a zajednički ga financiraju Europska unija s 15 milijuna eura i Savezna Republika Njemačka s 1,1 milijun eura. Zajedno ga provode GIZ, ILO i UNDP od travnja 2018. do ožujka 2022. godine.

EU4Business je dio Programa lokalne samouprave i ekonomskog razvoja u BiH, koje podržava Vlada SR Njemačke. Za više informacija o EU4Business projektu posjetite: www.eu4business.ba.

Kopirati
Drag cursor here to close