Na kraju je bilo 24:21

Zrinjski u gradskom derbiju savladao Velež

Imao je Velež priliku kod 23:21, ali je opet golman Zrinjskog upisao važnu obranu, pa su u posljednjem napadu domaći igrači potvrdili pobjedu.
Sport / Rukomet | 24. 10. 2022. u 00:08 Bljesak.info

Odličan rukomet ponudili su gradski rivali Zrinjski i Velež u okviru petog kola Prve lige FBiH grupa Jug. Nakon dosta uzbuđenja, rezultatske neizvjesnosti, Zrinjski je stigao do trijumfa 24:21, trećeg ovosezonskog pa sada ima samo dva boda manje od vodeće momčadi lige Rvacke.

U dva navrata su rukometaši Zrinjskog uspjeli doći do dva gola prednosti u prvom poluvremenu, ali se Velež znao vratiti, pa je nakon trideset minuta tvrdog, "muškog" rukometa rezultat bio 10:10. Stvari se nisu previše mijenjale većim dijelom drugog poluvremena. Rezultatska izjednačenost će potrajati do posljednjih deset minuta susreta, kada Zrinjski uspijeva otići po prvi put na plus četiri.

U 57. minuti kod rezultata 23:20, rukometaši Veleža u kontri ne koriste dva vezana zicera, jedan brani golman Zrinjskog Gustin, jedan promašuju igrači Veleža. Imao je Velež priliku kod 23:21, ali je opet golman Zrinjskog upisao važnu obranu, pa su u posljednjem napadu domaći igrači potvrdili pobjedu.

U pobjedničkom sastavu Pavlović i Kolobarić su uspjeli postići po četiri gola. Marijanović i Mihaljević su dodali po tri. Zanimljivo kod ekipe Veleža samo su se četiri igrača uspjela upisati u strijelce. Šapuh devet, Zlatko Kreso šest, Begović pet, dok je jedan dodao Idriz.