Messi zabio

Pristižu reakcije: Sporan penal u finalu Svjetskog prvenstva?

"Sad sam već ljut, nisam samo razočaran suđenjem na SP-u....", kazao je Marić.
Sport / Qatar 2022 | 18. 12. 2022. u 16:57 Bljesak.info

Poljski sudac Marciniak je u 21. minuti kod rezultata 0:0 dosudio jedanesterac za Argentinu u finalu SP-a protiv Francuske.

Duel Angela di Marije i Ousmanea Dembelea okarakterizirao je kao prekršaj francuskog igrača, iako je snimka pokazala kako je kazneni udarac krajnje dvojben.

Slaže se s tim i stručni analitičar suđenja za Sportske novosti Bruno Marić, inače šef hrvatskih sudaca:

"Finale nam nije niti malo popravilo dojam o suđenju. Sudac Marciniak je dosudio kazneni udarac za Argentinu u 22. minuti, a smatram kako se radi o pogrešnoj odluci. Tako 'labavi' kazneni udarac ne bi trebao odrediti pobjednika SP-a.

Meni u toj situaciji izgleda da je napadač Argentine bio taj koji je napravio kontakt s francuskim igračem, a ne da je Francuz njega faulirao. Sad sam već ljut, nisam samo razočaran suđenjem na SP-u....", kazao je Marić.