ATP Adelaide

U polufinalu poslastica, Đoković protiv Medvedeva

Daniil Medvedev izgleda dosta dobro na početku godine. U tri meča nije izgubio niti seta. Dupli break u prvom, nakon čega je u drugom morao nadoknaditi jedan zaostatka. I to je napravio na impresivan način, nanizavši pet gemova zaredom.
Sport / Ostali sportovi | 06. 01. 2023. u 16:05 Bljesak.info

Organizatori ATP turnira u Adelaideu su uspjeli. Jer će imati poslasticu u polufinalu. Okršaj Daniila Medvedeva i Novaka Đokovića. Jedino za čime mogu žaliti jeste taj drugi dio ždrijeba, jer su tamo preživjeli Yoshihito Nishioka i Sebastian Korda. Eliminirani su Auger - Aliassime, Danac Rune, Rus Rublev, koji su nekako bili projektirani kao tenisači od kojih se očekuje ulazak u polufinale. Opet, to je tenis.

Nishioka je razočarao domaće navijače u maratoncu dugom više od dva i pola sata. Popyrin je ispustio break prednosti u prvom setu, u drugom također, ali je za razliku od prvog, dobio drugi set u tie breaku. Na kraju nije izdržao u trećem, Japanac je duplim breakom otišao do polufinala.

Jannik Sinner je imao problema s ozljedom kuka, nije predao meč, ali nije imao šanse u drugom setu. Korda je prvi set dobio u tie breaku, nakon čega je Sinner tražio medicinski time out. U drugom je uhvatio samo jedan gem. Korda je iskoristio pet od devet break lopti i lagano došao do pobjede.

Đoković je u dva seta eliminirao Shapovalova, međutim, u pojedinim trenucima je imao dosta problema. U prvom gemu prvog, poprilično dugom je spasio dvije break lopte. Još jednu kod 2-2 u petom gemu. Za propuštene prilike Shapovalov je kažnjen u osmom gemu. Kanađanin je u drugom setu prvo nadoknadio break zaostatka i Novak je morao uložiti maksimalan napor da bi na kraju posao završio u dva seta 6-3, 6-4.