Još jedan spust u Crans Montani

Nufer iznenadila, Muzaferiji dva boda

Za razliku od jučerašnjeg nastupa u spustu, danas je Elvedina Muzaferija zauzela je 29. mjesto, za nova dva boda u Svjetskom kupu. Najbolja bh. skijašica za prvoplasiranom Priskom Nufer zaostala 1.98 sekundi.
Sport / Ostali sportovi | 27. 02. 2022. u 14:02 Bljesak.info

Švicarka Priska Nufer pobjednica je spusta kojeg su skijašice vozile u nedjelju za Svjetski kup u Crans Montani.Ona je do pobjede stigla s vremenom 1:29.93, druga je bila Čehinja Ester Ledecka sa 11 stotinki sporijim vremenom (1:30.04), a treća je Talijanka Sofia Goggia sa 23 stotinke zaostatka (1:30.16).

Ovo je za skijašicu iz Švicarske najveći rezultat u karijeri, jer je do sada u spustu jednom bila četvrta, jučer na istoj stazi, dok je prošle godine bila sedma. Ukupno je gledajući sve discipline, Nufer uspjela sedam puta izboriti plasman među deset najboljih.

U poretku skijašica u spustu vodi Talijanka Goggia sa 482 bodova, druga je Suter sa 407 bodova, a treća Ramona Siebenhofer sa 311 bodova. U ukupnom poretku skijašica Slovakinja Petra Vlhova je zahvaljujući današnjem nastupu koji je završila na 16. mjestu, što joj je donijelo 15 bodova, došla na prvu poziciju koji dijeli s Amerikankom Mikaelom Shiffrin. Obje sada imaju 1.027 bodova, dok je treća Goggia sa 851 bodom.