Derbi kola

Velež s igračem manje izgubio kod Borca

Borac je pobjedom nad Veležom učvrstio vodeće mjesto na ljestvici Premijer lige.
Sport / Nogomet | 01. 10. 2023. u 22:35 M.V. | Bljesak.info

U jednom od derbija 9. kola Borac je na svom stadionu s 2:0 svladao Velež i sada ima pet bodova prednosti ispred Sarajeva i Širokog Brijega. Veležu je, s druge strane, ovo prvi poraz nakon serije pobjeda i prvi poraz pod vodstvom trenera Deana Klafurića.

Velež je čak 70 minuta igrao s igračem manje i to je jedan od razloga poraza. Naime, Asmir Suljić je do 20. minute dobio dva žuta kartona i ostavio svoju momčad na cjedilu.

Gosti su izdržali do 51. minute kada je bivši reprezentativac BiH Zoran Kvržić s 20 metara postigao lijep pogodak i doveo svoju momčad u vodstvo.

Unatoč igraču manje Velež je uspio stvoriti par prilika, no u sudačkoj nadoknadi primio je i drugi pogodak. Stojan Vranješ je na asistenciju Čavića postigao konačnih 2:0.

Borac će u idućem kolu u Gabelu, dok Velež dočekuje Posušje.