La Liga

Tijesna pobjeda Reala, Modrić zamalo tragičar

Real Madrid pobijedio je na svom Santiago Bernabeuu Cadiz s 2-1 u posljednjem susretu 14. kola La Lige. Luka Modrić promašio je prazan gol, a gosti su u zadnjoj minuti mogli do poravnanja...
Sport / Nogomet | 11. 11. 2022. u 00:10 Bljesak.info

Toni Kroos bio je prvo ime susreta budući je prvo u 40. minuti asistirao Ederu Militau za 1-0, dok je u 70. minuti Nijemac zabio fantastičan pogodak za 2-0. Potegnuo je njemački vezni igrač gromovito s 20 metara i sjajno pogodio za dva gola prednosti svoje momčadi.

U 79. minuti sve je moglo biti riješeno, ali hrvatski igrač Luka Modrić nije pogodio s tri-četiri metra prazna gostujuća vrata.

Kazna je uslijedila vrlo brzo, gosti su golom Lucasa Pereza smanjili na 2-1 u 82. minuti.

Cadiz je mogao i do boda, ali je Espino u sudačkoj nadoknadi udarcem glavom prebacio domaća vrata.

Luka Modrić je iz igre izašao u 85. minuti.

Ovom pobjedom Real je smanjio zaostatak za vodećom Barcelonom. Upisali su Madriđani jedanaestu pobjedu u sezoni te imaju dva boda manje od Katalonaca. Cadiz je ostao pretposljednji na ljestvici, piše Hina.

Nogometaši Valencije pobijedili su pred svojim navijačima Betis 3-0, u susretu 14. kola španjolske La Lige, što je bila prva pobjeda Valencije nakon mjesec dana.

Prvo je Andre Almeida prelijepo zabio u 63. minuti iz slobodnog udarca za 1-0, dok je Hugo Guillamon u 81. realizirao jedanaesterac za 2-0. U sudačkoj nadoknadi još je i Kluivert poentirao za konačnih 3-0. Betis je ostao šesti, dok je Valencia sada deseta na ljestvici.

Rayo Vallecano i Celta su odigrali utakmicu bez golova čime je domaći sastav nastavio s pozitivnim nizom. U zadnjih šest utakmica Rayo Vallecano je ostvario tri pobjede i tri remija.