La Liga

Nakon isključenja Lewandowskog - Barcelona preokretom do pobjede!

Nogometaši Barcelone su osvojili sva tri boda na gostovanju u Pamploni pobijedivši Osasunu sa 2-1, iako su jurili zaostatak i više od sat vremena igrali s desetoricom igrača zbog isključenja Roberta Lewandowskog.
Sport / Nogomet | 09. 11. 2022. u 00:05 Bljesak.info/Hina

Osasuna je već u 6. minuti povela, a pogodak je postigao David Garcia. Robert Lewandowski je u 11. minuti zaradio prvi žuti karton, zbog nepotrebnog povlačenja.

Dvadeset minuta poslije poljski napadač je naskočio na suparničkog braniča i laktom ga udario u predjelu vrata, a sudac Manzano mu je bez zadrške pokazao drugi žuti, a potom i isključujući crveni karton.

Nije to bio jedini crveni karton koji su dobili Katalonci. Naime, u završnici prvog poluvremena dobio ga je i Gerard Pique koji je bio na klupi za pričuve, a Manzano mu je pokazao crveni karton zbog žestokih prigovora.

Zanimljivo, u posljednjoj profesionalnoj utakmici katalonski je branič zaradio isključenje, i to u tunelu stadiona.

Iako s igračem manje na travnjaku, Barcelona je u drugom poluvremenu preokretom došla do sva tri boda.

Za izjednačenje je u 48. minuti pogodio Pedri, a pobjedu Barceloni donio je Raphinha sjajnim pogotkom u 85. minuti, kad mu je sa sredine igrališta dugačko dodavanje uputio Frenkie de Jong, a Brazilac glavom, s ruba kaznenog prostora, prebacio domaćeg vratara Aitora Fernandeza. GOLOVI

Barcelona je ovom pobjedom došla do 37 bodova, pet više od drugoplasiranog Real Madrida koji ima utakmicu manje.

Katalonci će stanku zbog Svjetskog prvenstva sigurno dočekati kao vodeća momčad LaLige, a koliku će imati prednost ovisit će o ishodu dvoboja Real Madrida i Cadiza koji je na rasporedu u četvrtak na Santiago Bernabeuu.