Euro 2024

Srbija, Češka i Austrija po redu vožnje

Češka je u Pragu bila uvjerljiva protiv Poljske sa 3-1 (2-0). Gotovo nevjerojatno zvuči da je nakon samo dvije i pol minute igre bilo već 2-0 za Čehe.
Sport / Nogomet | 24. 03. 2023. u 23:27 Bljesak.info

Srbija je u susretu skupine G u Beogradu lako sa 2-0 (1-0) nadigrala Litvu golovima Tadića (16) i Vlahovića (53), dok je u ranije odigranoj utakmici ove skupine Crna Gora kao gost pobijedila Bugarsku u Razgradu sa 1-0 (0-0) pogotkom Krstovića (70).

Golovi Srbije OVDJE

Fernando Santos, koji je nakon SP-a klupu Portugala zamijenio Poljskom, neće svoju prvu utakmicu u novoj ulozi pamtiti po dobrom, u susretu 1. kola skupine E.

Češka je u Pragu bila uvjerljiva protiv Poljske sa 3-1 (2-0). Gotovo nevjerojatno zvuči da je nakon samo dvije i pol minute igre bilo već 2-0 za Čehe, prvi gol postigao je Krejči (1) glavom nakon samo 27 sekundi, dok je ubrzo potom Čvančara (3) povisio na 2-0.

Kuchta (64) je sredinom nastavka povisio na 3-0, da bi Szymanski (87) u završnici samo ublažio poraz Poljaka.

Moldavija i Farski otoci su u drugoj utakmici ove skupine u Kišinjevu igrali 1-1 (0-1).

Poveli su gosti golom Mikkelsena (27), a poravnao je Nicolaescu (87-11m).

Rezultati

SKUPINA B:

Francuska - Nizozemska 4-0 (Griezmann 2, Upamecano 8, Mbappe 21, 88)

Gibraltar - Grčka 0-3 (Masouras 11, Siopis 45, Bakasetas 58)

SKUPINA E:

Češka - Poljska 3-1 (Krejči 1, Čvančara 3, Kuchta 64 / Szymanski 87)

Moldavija - Farski otoci 1-1 (Nicolaescu 87-11m / Mikkelsen 27)

SKUPINA F:

Švedska - Belgija 0-3 (Lukaku 35, 49, 82)

Austrija - Azerbajdžan 4-1 (Sabitzer 28, 50, Gregoritsch 29, Baumgartner 69 / Mahmudov 64)