Zaigrao i Bilbija

BiH razbila Island u Hadžibegovićevom debiju

Bosna i Hercegovina je otvorila kvalifikacije za Euro 2024. uvjerljivom 3:0 pobjedom nad Islandom u Zenici.
Sport / Nogomet | 23. 03. 2023. u 22:40 M.V. | Bljesak.info

U prvoj utakmici pod novim izbornikom Farukom Hadžibegićem, reprezentacija BiH bila je više nego uvjerljiva. Bosna i Hercegovina je u Zenici s uvjerljivih 3:0 razbila Island, i tako u skupini s Portugalom i Slovačkom krenula pobjedom.

Pred oko 10.000 gledatelja BiH je otvorila odlično i rano povela a strijelac je bio je Rade Krunić.

Izbornik Faruk Hadžibegić u večerašnjem debiju od prve minute nije mogao računati na kapetana Edina Džeku pa je kao partner u napadu Ermedinu Demiroviću počeo Smail Prevljak, a kapetansku traku nosio golman Ibrahim Šehić.

Fena / Smail Prevljak

U drugom dijelu lijep pogodak postigao je i Amar Dedić.

Inače, u 82. minuti Hadžibegić je u igru ubacio i najboljeg igrača Premijer lige, Nemanju Bilbiju, čiji je ulazak u igru izazvao ovacije Bilinog polja. Bilbiji je to bio prvi nastup u natjecateljskim utakmicama u dresu reprezentacije BiH.

BiH će u nedjelju gostovati kod Slovačke koja je večeras odigrala 0:0 s Luksemburgom.