Europsko prvenstvo

Pobjede favorita na startu kvalifikacija za EURO 2024, Ronaldov rekord

Cristiano Ronaldo bio je dvostruki strijelac za Portugal te je tako stigao do 120 golova u portugalskom dresu. Ronaldo je ujedno postao igrač s najviše reprezentativnih nastupa u povijesti (197).
Sport / Nogomet | 23. 03. 2023. u 23:27 Bljesak.info

Sjeverna Makedonija je rezultatom 2-1 pobijedila Maltu u okviru kvalifikacija skupine C za Euro 2024.

Sva tri gola pala su u drugom dijelu, za domaćine su zabili Eljif Elmas (66) i Darko Churlinov (72), a za goste Yannick Yankam. GOLOVI

Portugal je u našoj skupini rutinski stigao do pobjede 4-0 protiv Lihtenštajna, a golove su zabili Joao Cancelo (8), Bernardo Silva (47), te Cristiano Ronaldo (51-11m, 63) koji je tako stigao do 120 golova u portugalskom dresu.

Cristiano Ronaldo je ujedno postao igrač s najviše reprezentativnih nastupa u povijesti. CR7 je zaigrao od prve minute za Portugal upisavši 197. nastup u nacionalnom dresu. GOLOVI

Do večerašnjeg ogleda dijelio je rekord s kuvajtskim napadačem Baderom Al-Mutawom.

Reprezentacija Bosne i Hercegovine je u Zenici porazila Island 3-0 golovima Rade Krunića (14, 40) i Amara Dedića (63). GOLOVI

Slovačka i Luksemburg su odigrali bez golova.

U skupini H Danska je pobijedila Finsku sa 3-1, a junak domaće pobjede bio trostruki strijelac Rasums Hojlund (21, 82, 90+3). Za Finsku je zabio Oliver Antman (54).

U ranije odigranom susretu iz ove skupine Slovenija je u Asani pobijedila Kazahstan sa 2-1.

Domaćin je poveo, no Slovenija je u drugom poluvremenu okrenula rezultat. Maksim Samorodov je doveo Kazahstan u vodstvo u 24. minuti.

Izjednačio je David Brekalo u 47. minuti, a pobjedu gostima donio je Žan Vipotnik u 78. minuti. GOLOVI

Sjeverna Irska je na gostovanju porazila San Marino sa 2-0, a oba gola je zabio Dion Charles (24, 55).