La Liga

Sevilla smanjila zaostatak za vodećim Realom

U susretu 20. kola španjolskog nogometnog prvenstva Sevilla je pobijedila Getafe sa 1-0 smanjivši zaostatak za vodećim Real Madridom na pet bodova zaostatka, uz utakmicu manje.
Sport / Nogomet | 09. 01. 2022. u 20:05 Bljesak.info

Pogodak odluke u pobjedi Seville nad Getafeom zabio je Rafa Mir u 22. minuti utakmice.

Ivan Rakitić je za Sevillu igrao od 62. minute.

Andalužani su ovom utakmicom nastavili sjajan niz rezultata na svom Ramon Sanchez Pizjuan stadionu u prvenstvu, ostvarivši osmu pobjedu uz dva remija.

Sevilla čvrto drži drugo mjesto sa 44 boda, pet manje od vodećeg Real Madrida, te 10 više od trećeplasiranog Real Betisa koji je u ranijem terminu odigrao 1-1 kod Rayo Vallecana.

Gosti su poveli u sudačkoj nadoknadi golom Sergia Canalesa, a za Rayo je izjednačio Ivan Balliu u 71. minuti.

Kasnije je Osasuna golovima Budimira i Barje svladala Cadiz 2-0, dok su Alaves i Atheltic Bilbao odigrali bez pogodaka.

U subotu je Barcelona igrala neriješeno u Granadi (1-1), dok je Real u Madridu nadigrao Valenciju s 4-1.