La Liga

Uvjerljiva pobjeda Reala; Barceloni samo bod kod Granade

U 20. kolu La Lige nogometaši Reala su na Santiago Bernabeuu svladali Valenciju rezultatom 4:1.
Sport / Nogomet | 08. 01. 2022. u 23:09 Bljesak.info

Real je došao u vodstvo u 43. minuti – gol iz penala zabio je Karim Benzema.

Vodstvo madridskog sastava udvostručio je Vinicius Junior u 52. minuti. Isti igrač zabija i devet minuta kasnije za 3:0.

Poraz gostiju ublažio je Guedes u 76. minuti, a konačnih 4:1 postavio je dvostruki strijelac Benzema.

Hrvatski reprezentativac Luka Modrić igrao je do 70. minute, a u 41. minuti je pogodio gredu.

Real se pobjedom učvrstio na vrhu sa 49 bodova, dok je Valencia ostala deveta s 28 bodova.

Granada i Barcelona odigrale su 1-1 (0-0).

Barcelonu je u vodstvo doveo Luuk de Jong udarcem glavom u 57. minuti nakon ubačaja Danija Alvesa, a bod domaćima spasio je Antonio Puertas snažnim udarcem iz blizine u 89. minuti.

Granada je tako iskoristila igrača više na terenu kojega je imala od 80. minute kada je isključen Gavi. GOLOVI

Barcelona je ostala šesta na ljestvici sa 32 boda, koliko ima i peti Atletico, a 14 manje od vodećeg Reala iz Madrida. Granada je 12. sa 24 boda.

Ranije u subotu je Real Sociedad na svom terenu također sa 1-0 (1-0) nadigrao Celtu golom Oyarzabala (13), dok je posljednji Levante stigao do prve pobjede u sezoni svladavši na svom terenu Mallorcu sa 2-0 (0-0).