Sjajna forma

Sedma pobjeda u nizu za Eminu

Utakmica je odigrana u Donjem Vakufu gdje je ekipa iz Bugojna bila domaćin.
Sport / Nogomet | 16. 10. 2022. u 10:33 Bljesak.info

ŽF/NK Emina opet potvrđuje sjajnu formu i ove sezone, ostvarivši sedmu pobjedu u nizu, pobijedivši u sklopu 9. kola Premijer ženske lige ekipu ŽNK Iskra Bugojno rezultatom 0:2 (0:1).

˝Emina˝ je vrlo dobro otvorila utakmicu. Andrea Čule, pravovremenim utrčavanjem iskosa po desnoj strani, pogađa mrežu Bugojanki preciznim lob udarcem već u 9. minuti, te dovodi ˝ Eminu˝ do vodstva 0:1.

Pitanje pobjednika je riješeno odmah na početku drugog poluvremena, u 48. minuti. Nakon prekršaja na rubu kaznenog prostora, Elma Husić namješta slobodni udarac na 17 metara, te tradicionalno i pogađa u ovakvim situacijama.

Ekipni karakter, širina klupe i veća individualna kvaliteta Mostarki, poglavito obrambene osovine, spriječila je svaki ozbiljniji pokušaj ˝Iskre˝ da u ovom dvoboju dođe do povoljnijeg rezultata.

ŽF/NK Emina se tako, na ponos Mostara, s nova tri boda dodatno učvrstila na vodećoj poziciji Premijer ženske lige BiH.