Ženski nogomet

Emina slavila u Banja Luci

Rapsodiju mostarki i konačan rezultat zaključila je Klara Pejdo, pogotkom u 90. minuti.
Sport / Nogomet | 25. 09. 2022. u 15:08 Bljesak.info

ŽF/NK Emina Mostar slavila je s rezultatom 1:3 u VI kolu na gostovanju kod ŽFK Borac, u Banjoj Luci.

Domaća ekipa je došla do prednosti u 13. minuti, no rezultatski zaostatak mostarki nije trajao dugo. Veronika Terzić je već u 15. minuti prekrasnim lob udarcem savladala golmanicu ŽFK Borca, tako da se na odmor otišlo sa rezultatom 1:1.

U drugom poluvremenu sve je bilo u znaku gostujuće ekipe. ŽF/NK Emina je u potpunosti kontrolirala zbivanja na terenu te je nisu zaustavili ni česti prekidi i odugovlačenja igre ŽFK Borca.

Puna koncentracija na igru se isplatila u 80. minuti. Veronika Terzić izvodi korner, a Fadila Mujkić glavom zabija svoj prvijenac u dresu ŽF/NK Emina.