Ekipa s karakterom

NK Emina bilježi novi pobjedu

NK Emina je ovime uspjela ostvariti šestu uzastopnu pobjedu u prvenstvu, te zadržala vodeću poziciju na ljestvici Premijer ženske lige BiH.
Sport / Nogomet | 10. 10. 2022. u 08:01 Bljesak.info

U derbiju 8. kola Premijer ženske lige BiH odigranom u Mostaru, nogometašice NK Emina su pobijedile ŽFK Fortuna s 3:0.

Izabranice Zije Tojage povele su u završnici prvog poluvremena, u 38. minuti. Ovosezonsko pojačanje iz Splita, Tea Pedić, spektakularno je pogodila s udaljenosti 25 metara i tim je potezom podigla tribine na noge te zaradila ovacije mostarske publike.

U drugom poluvremenu uglavnom se igralo na polovici gošći iz Živinica. Stalni pritisak Mostarki urodio je plodom, kada je Klara Pejdo u 62. minuti pospremila loptu iza leđa golmanice NK Fortuna te povećala na vodstvo od 2:0.

Lorena Čondra postavlja konačan rezultat 3:0, pravovremeno se ubacivši u priliku i pogodivši nakon loše izvedene zamke zaleđa u 64. minuti.

Opći dojam je da je NK Emina kompaktna i rastrčana ekipa, s pravim nogometnim karakterom od prve do zadnje minute utakmice.