Serie A

Sassuolo uvjerljiv protiv Juventusa, Monza uzela bod kod Lazija

Sassuolo je došao do 4-2 (2-1) domaće pobjede protiv Juventusa u susretu 5. kola talijanskog prvenstva. Lazio i Monza odigrali su 1-1.
Sport / Nogomet | 24. 09. 2023. u 00:25 Bljesak.info

Sassuolo je poveo golom Laurientea (12) nakon velike pogreške vratara Juventusa Szczesnyja, na 1-1 autogolom je poravnao Vina (21-ag) da bi neposredno pred odlazak na odmor Berardi (41) vratio prednost na stranu domaćih.

Chiesa (78) je udarcem koji je prošao kroz noge Erliću poravnao na 2-2, ali Pinamonti (82) je ubrzo zatim po treći put doveo Sassuolo u vodstvo da bi u dubokoj završnici Gatti (90+5-ag) još jednim autogolom postavio konačnih 4-2.

GOLOVI

Ovim porazom Juventus je propustio prenoćiti na čelu ljestvice, ostao je četvrti s 10 bodova, dva manje od vodećih Intera i Milana, a jednim manje od trećeg Leccea. Sassuolo je, pak, skočio na 11. mjesto sa šest bodova.

U posljednjoj utakmici subotnjeg programa 5. kola talijanskog nogometnog prvenstva Lazio i Monza su odigrali 1-1 (1-1).

Domaće je u vodstvo doveo Ciro Immobile u 12. minuti golom iz kaznenog udarca, a izjednačio je Roberto Gagliardini u 36. minuti.

Najzanimljiviji detalji OVDJE

Rezultati 5. kola:

Petak:

Salernitana - Frosinone 1-1 (Cabral 52 / Romagnoli 12)
Lecce - Genoa 1-0 (Oudin 84)

Subota:

Milan - Verona 1-0 (Rafael Leao 8)
Sassuolo - Juventus 4-2 (Lauriente 12, Berardi 41, Pinamonti 82, Gatti 90+5-ag / Vina 21-ag, Chiesa 78)
Lazio - Monza 1-1 (Immobile 12-11m / Gagliardini 36)