Serie A

Sedam golova Rome protiv Empolija, Fiorentina bolja od Atalante

Iznimno razigrani i raspucani su bili nogometaši Rome u četvrtom kolu talijanske Serie A, na svom Olimpicu pobijedili su Empoli 7-0.
Sport / Nogomet | 17. 09. 2023. u 23:40 Bljesak.info

Bila je to ujedno premijerna pobjeda Rome ove sezone. Prije ove pobjede Roma je u Serie A imala jedan remi i dva poraza.

Već nakon osam minuta igre bilo je 2-0 za Rimljane nakon golova Dybale i Renata Sanchesa. Do kraja prvog dijela još je Grassi pogodio vlastitu mrežu za 3-0.

Još je žešće Roma odigrala drugi dio u kojem je zabila nova četiri gola, a strijelci su bili Dybala, Cristante, Lukaku i Mancini.

GOLOVI

Empoli je posljednji na ljestvici s četiri poraza i bez postignutog pogotka.

Nogometaši Fiorentine odradili su uspješan domaći posao te u utakmici s pet golova pobijedili su Atalantu 3-2.

Gosti su poveli u 20. minuti golom Nizozemca Koopmeinersa. No, reakcija domaćina je bila pozitivna i do kraja poluvremena Fiorentina je povela 2-1. Strijelci su bili Bonaventura u 35. te Martinez u 45. minuti.

U drugom dijelu se nastavila otvorena utakmica s obje strane, a na 2-2 je izjednačio Nigerijac Lookman u 53. minuti. Odluka o pobjedniku pala je u 76. minuti, a toskanski junak bio je strijelac Kouame.

GOLOVI

Rezultati:

Fiorentina - Atalanta 3-2 (Bonaventura 35, Martinez 45, Kouame 76 / Koopmeiners 20, Lookman 53)
Frosinone - Sassuolo 4-2 (Cheddira 45+4-11m, Mazzitteli 70, 76, Lirola 90+6 / Pinamonti 7, 24)
Monza - Lecce 1-1 (Colpani 24 / Krstović 3-11m)
Roma - Empoli (Dybala 2, 55, Renato Sanchez 8, Grassi 35-ag, Cristante 79, Lukaku 82, Mancini 86)
Cagliari - Udinese 0-0

U ponedjeljak se igraju posljednje dvije utakmice ovog kola, a sastaju se Salernitana - Torino i Verona - Bologna.