UEFA Europa League

Rijeka upisala domaći poraz od Napolija; Petarda Rome bez Džeke

U susretu 3. kola F skupine Europske lige Rijeka je na Rujevici izgubila od Napolija sa 1:2 upisavši i treći poraz u skupini. Rijeka je pružila sjajnu predstavu, ali njihovu nažalost to nije bilo dovoljno za pobjedu.
Sport / Nogomet | 05. 11. 2020. u 21:14 Bljesak.info

Rijeka je na Rujevici povela protiv Napolija u 13. minuti nakon sjajne kontre s tri brza dodavanja. Menalo je uposalio Kulenovića, a ovaj produžio do Murića koji je majstorski pogodio s ruba kaznenog prostora.

Rijeka je u prvom poluvremenu imala još nekoliko izglednih prilika u potpunosti nadigravši uglednog gosta.

Međutim, iskusni gosti su izjednačili u 43. minuti iz njihove jedine prilike u prvom dijelu. Mertens je proigrao slobodnog Demmea koji na rubu peterca zabio za 1:1.

Hrvatski sastav je bio korak do novog vodstva u 49. minuti, no Menalo je pogodio stativu. U 57. minuti prečku je pogodio i Mertens iz slobodnjaka s ruba kaznenog prostora.

Pet minuta kasnije Napoli je nakon velike sreće stigao do vodstva. Nakon ubačaja s lijeve strane Petagna je pogodio Brauta, a od njega se lopta odbija u gol za vodstvo gostiju. Rezultat 2:1 za Napoli ostao je do kraja.

Luka Menalo i Stjepan Lončar su odigrali čitav susret u novom porazu Rijeke.

Bio je to četvrti negativan rezultat Rijeke u nizu nakon što je izgubila od Real Sociedada (0:1), AZ-a (1:4) i Šibenika (0:2).

U drugom susretu iz ove skupine Real Sociedad je pobijedio AZ sa 1:0 golom Portua (58).

Isti parovi igrat će i u četvrtom kolu 26. studenoga, samo što će se uloge domaćina zamijeniti.

Na ljestvici vode AZ, Napoli i Sociedad sa po šest boodva, dok Rijeka još nema niti jedan bod.

Roma je s lakoćom savladala Cluj rezultatom 5:0 i upisala drugu pobjedu ove sezone u Evropskoj ligi.

Pogotke za Vučicu su postigli Mkhitaryan (2.), Ibanez (24.), Mayoral (34., 84.) i Pedro (89.).

Edin Džeko nije ulazio u igru u redovima Rome, dok je Mateo Sušić odigrao prvih 78 minuta za Cluj.

Jose Mourinho nije dopustio novo iznenađenje te je njegov Tottenham svladao Ludogorets u Bugarskoj rezultatom 1:3.

Prvi gol za Pijetlove postigao je Harry Kane, a engleskom napadaču je to bio 200. pogodak u bijelom dresu.

Od ostalih utakmica, možda je najzanimljivija bila ona na Luzu gdje je Benfica remizirala s Rangersom u pravoj nogometnoj ljepotici rezultatom 3:3.

Nakon što je portugalski velikan u drugoj minuti poveo 1:0 autogolom Goldsona, u 19. minuti su ostali s igračem manje jer je isključen Otamendi.

Škoti su okrenuli rezultat i golovima Goncalvesa (24, ag), Kamare (25) i Morelosa (51) otišli na velikih 1:3.

No, Bencifa uspijeva spasiti bod zahvaljujući pogocima Silve (77) i Nuneza (91).

U prvih 10 utakmica Europske lige vidjeli smo čak 50 pogodaka, odnosno njih pet po susretu!