UEFA Europa League

Kompletirano prvo kolo Europske lige: Favoriti imali uspjeha

"Rossoneri" su nakon prvog poluvremena vodili 2:0 golovima Krunića (14) i Brahima Díaza (42), smanjio je Elyounoussi u 76. minuti, da bi Hauge u drugoj minuti sudačke nadoknade potvrdio tri boda za talijanski sastav.
Sport / Nogomet | 23. 10. 2020. u 00:04 Bljesak.info/Hina

Što se kasnijeg večernjeg termina Europske lige tiče, Milan je pobijedio Celtic rezultatom 3:1,  dok su Hoffenheimu dva gola bila dovoljna protiv Crvene zvezde.

Leicester je uvjerljivo s 3:0 porazio Zoryu, a efikasni su bili i Lille (1:4 protiv Sparte Prag) te Villarreal (5:3 protiv Sivasspora).

Milan je bez i dalje ozlijeđenog Ante Rebića uspješno preskočio gostovanje kod Celtica.

Bh. reprezentativcu Radi Kruniću je to prvijenac za Milan.

U drugom susretu Lille je porazio prašku Spartu s: 4:1. Sjajnu predstavu pružio je trostruki strijelc Yazıcı (45, 60, 75), a među strijelce se upisao i Ikone (66).

Za češki sastav, koji je od 23. minute igrao s igračem manje nakon isključenja Krejčija, zabio je Dočkal (46).

Tottenham je u susretu J skupine pobijedio LASK s 3:0 golovima Lucasa Moure (18), Andradea (27-ag) i Son Heung-Mina (84), dok je Royal Antwerp na gostovanju porazio Ludogorec sa 2-1.

Uvjerljiv je bio i Leicester City u skupini G porazivši Zorju s 3:0. Golove su zabili Maddison (29), Barnes (45) i Iheanacho (67).

U drugom susretu iz ove skupine Braga je identičnim rezultatom porazila AEK. Galeno (44), Paulinho (78) i Ricardo Horta (88) zabili su za portugalski sastav.

Villarreal je u sjajnom dvoboju iz skupine I porazio Sivasspor s 5:3.

Kubo (13), Bacca (20), Foyth (57) i Paco Alcacer (74, 78) su zabili za "Žutu podmornicu", dok su strijelci za turski sastav bili Kayode (33), Yatabare (43) i Gradel (64).

U drugom susretu Maccabi Tel-Aviv je bio bolji od Karabaga s 1:0, a gol odluke zabio je Cohen u 10. minuti.

Hoffenheim je u dvoboju L skupine pobijedio Crvenu zvezdu s 2:0, a strijelci su bili Baumgartner (64) i Dabour (90+3). Andrej Kramarić je izvan stroja zbog koronavirusa.