Kvalifikacije za EURO 2024

Remizirali Belgija i Austrija, Norveška vodila do 87. pa izgubila

Norveški nogometaši bili su na sigurnom putu prema prvoj pobjedi u kvalifikacijskoj skupini A za odlazak na Euro 2024., no na kraju je Škotska slavila u gostima, u Oslu, s 2-1.
Sport / Nogomet | 17. 06. 2023. u 23:22 Bljesak.info

Norveška je golom Haalanda vodila do 87. minute, ali u završnici su Škoti postigli dva pogotka i time ostali na savršenom omjeru u ovoj skupini.

Od početka je Norveška bila bolja, ali vrlo teško su domaći nogometaši dolazili do pravih prilika protiv Škotske koja u uvodne dvije utakmice skupine A nije primila ni jedan pogodak.

Čvrsti Škoti su odlično zatvorili Haalanda, ali i kompletni vezni red Norvežana pa je tako napadač Manchester Cityja bio daleko od lopte kroz cijelu utakmicu.

Ipak, Norveška je povela u 61. minuti nakon dosuđenog jedanaesterca, a upravo je Erling Haaland bio strijelac za 1-0.

Bio je to njegov 24 nastup u dresu Norveške i već 22 pogodak.

Haaland izišao, stvari se promijenile

Haaland je iz igre izašao u 85. minuti nakon čega je krenuo preokret.

Prvo je domaća obrana izuzetno loše reagirala u 87. minuti, a sve je iskoristio Dykes te ugurao loptu u mrežu za 1-1.

Dvije minute kasnije Škoti su lijepo kombinirali pred suparničkim vratima, a sve je okončano preciznim udarcem McLeana za preokret i slavlje Škota.

Škotima je ovo bila treća utakmica u skupini i treća pobjeda, dok Norvežani imaju remi i dva poraza.

Belgija neuvjerljiva

U zanimljivom i prilikama bogatom dvoboju kvalifikacijske skupine F, nogometaši Belgije i Austrije su u Bruxellesu odigrali 1-1.

Austrijanci su poveli u 21. minuti kada je nakon kornera lopta došla do Gregoritscha na drugoj vratnici, a on je, uz pomoć domaćeg igrača Mangale, prevario Courtoisa.

U nastavku susreta Belgija, koja je igrala bez svog vođe De Bruynea, stisnula je suparnika, a do izjednačenja je stigla u 62. minuti.

Romelu Lukaku je primio loptu na vrhu šesnaesterca, namjestio se i žestoko raspalio te naciljao mrežu.

U 107 nastupu za Belgiju tijekom karijere postigao je Lukaku već 73 pogodak.

Dvoboj se potom potpuno otvorio, a sjajne šanse su potom propuštali Austrijanci.

Sabitzer, a pogotovo Posch, morali su ponovno dovesti goste u vodstvo, no sjajno je u ovom potonjem slučaju reagirao Courtois.

Na drugoj strani su uzvratili Carrasco i Lukaku, ali ni tada se rezultat nije mijenjao te je sve završilo podjelom bodova.

U posljednjim sekundama i vratnica je spasila Austrijance od poraza nakon udarca Tielemansa.

Austrija je ostala prva na ljestvici, ima sedam bodova, odnosno, tri više od Belgije.