Premier League

Redsi, Spursi i Građani ubilježili prvenstvene pobjede

Tottenham Hotspur je u susretu 2. kola Premier lige na svom terenu svladao Manchester United s 2-0. Uspješni su bili i FC Liverpool te Manchester City.
Sport / Nogomet | 19. 08. 2023. u 23:20 Bljesak.info

Strijelci za Totenham protiv Manchester Uniteda bili su Sarr (49) i Davies (89).

Tottenham sada ima četiri boda, dok je United ostao na tri.

Najzanimljiviji detalji OVDJE

Ranije u nedjelju su igrači Liverpoola ostvarili prvu ovosezonsku pobjedu svladavši na svom Anfieldu Bournemouth s 3-1 (2-1).

Gosti su poveli u otvaranju susreta preko Semenya (3), ali domaći su preokrenuli već do poluvremena golovima Diaza (27) i Salaha (36), da bi konačni rezultat postavio Diogo Jota (62).

Kratki sažetak OVDJE

U preostala dva dvoboja gosti su upisali uvjerljive pobjede, Brentford je s 3-0 svladao Fulham, a Brighton and Hove Albion je s 4-1 nadigrao Wolverhampton Wanderers.

U večernjem terminu Mancheset City je kao domaćin svladao Newcastle 1-0.

Hrvatski nogometni reprezentativci Joško Gvardiol i Mateo Kovačić odigrali su čitav susret za Manchester City, a Kovačić je i započeo akciju iz koje je postignut jedini gol na utakmici.

On je u 31. minuti proigao Fodena na desnom krilu, a ovaj je potom pronašao strijelca Alvareza u kaznenom prostoru.

Rezultati 2. kola:

Petak:

Nottingham Forest - Sheffield United 2-1 (Awoniyi 3, Woods 89 / Hamer 48)

Subota:

Fulham - Brentford 0-3 (Wissa 44, Mbeumo 66-11m, 90+2)
Wolverhampton Wanderers - Brighton and Hove Albion 1-4 (Hwang 61 / Mitoma 15, Estupinan 46, March 51, 55)
Liverpool - Bournemouth 3-1 (Diaz 27, Salah 36, Jota 62 / Semenyo 3)
Tottenham Hotspur - Manchester United 2-0 (Sarr 49, Davies 83)
Manchester City - Newcastle United 1-0 (Alvarez 31)