Premier liga

Počelo englesko prvenstvo, City lako s Burnleyjem

Počela je nova sezona engleske Premier lige. U prvoj utakmici su nogometaši Manchester Cityja sigurnom 3:0 pobjedom na gostovanju kod Burnleyja krenuli u obranu naslova prvaka Engleske.
Sport / Nogomet | 11. 08. 2023. u 23:11 Bljesak.info

U uvjerljivom slavlju protiv povratnika u društvo najboljih sudjelovala su i oba hrvatska reprezentativca Mateo Kovačić i Joško Gvardiol.

City je ka pobjedi s dva gola u prvom poluvremenu usmjerio Haaland (4, 46), a pobjedu konačni rezultat postavio je Rodri (75).

Prvi pogodak u novoj sezoni engleske Premier lige OVDJE

Kovačić, koji je u City stigao ovoga ljeta iz Chelseaja, u igru je ušao u 23. minuti umjesto ozlijeđenog De Bruynea, dok je Gvardiol svoj debi u Premier ligi upisao ušavši u 79. minuti.

U subotu će igrati Arsenal - Nottingham Forest, Bournemouth - West Ham United, Brighton and Hove Albion - Luton Town, Everton - Fulham, Sheffield United - Crystal Palace i Newcastle United - Aston Villa,

U nedjelju će na travnjak Brentford - Tottenham Hotspur i Chelsea - Liverpool, dok će 1. kolo u ponedjeljak zaključiti Manchester United - Wolverhampton Wanderers.