Liga prvaka

Real u završnici slomio Napoli na Bernabeu, remi Brage i Union Berlina

Nogometaši madridskog Reala došli su i do pete pobjede u 5. kolu Lige prvaka. Na kraju su, unatoč dobrome otporu Talijana, slavili protiv Napolija s 4:2.
Sport / Nogomet | 29. 11. 2023. u 23:16 Bljesak.info

Napoli je na Santiago Bernabeu poveo 1-0 golom Simeonea u devetoj minuti, ali je Real izjednačio čim je krenuo s centra.

Loptu je u gostujuće rašlje zakucao Rodrygo, dok je u 22. minuti već bilo 2-1 za Real nakon pogotka Judea Bellinghama.

Odmah na startu drugog dijela Zambo-Anguissa je vratio Napoli u igru te izjednačio na 2-2, ali gosti do kraja nisu izdržali.

Mladi, 19-godišnji Nicolas Paz je u 84. minuti opalio s 25 metara i uz pomoć vratara Napolija Mereta zabio za 3-2.

U nadoknadi je Joselu postavio konačnih 4-2 za Madriđane.

Sažetak utakmice OVDJE

Hrvatski trener Nenad Bjelica je ovih dana preuzeo uzdrmani Union Berlin koji je imao na pladnju pobjedu kod Brage.

U 31. minuti, kod 0-0, domaćin je ostao s igračem manje nakon isključenja Niakate, a vrlo lijepo je potom Gosens u 42. minuti doveo goste u vodstvo.

Braga je ipak ugrabila bod golom Alvara Djala u 51. minuti te može proći u osminu finala pobjedom od dva razlike u Napulju.