La Liga

Real svladao Sevillu, Modrić zabio u 450. nastupu za Madriđane

Real Madrid i Sevilla odigrali su na Santiago Bernabeu utakmicu 11. kola španjolske La Lige, slavio je Kraljevski klub 3:1, a prvi gol na utakmici u šestoj minuti zabio je kapetan Luka Modrić.
Sport / Nogomet | 22. 10. 2022. u 23:10 Bljesak.info

Vinicius Junior ukrao je loptu na sredini terena, sjurio se po lijevoj strani te ubacio na drugu stativu gdje je sam bio Modrić kojemu nije bilo teško poslati loptu u praznu mrežu. Modrić je u ovom susretu nosio kapetansku vrpcu Reala.

Ovo je njegov 34. gol u dresu Kraljevskog kluba u jubilarnom 450. nastupu u svim natjecanjima. To je njegov drugi gol protiv Seville u 19 utakmica. Samo je Villarrealu i Granadi zabijao po tri puta.

Domaćin je minimalno vodstvo prenio u drugo poluvrijeme, a gosti su se probudili u nastavku. Već u 54. minuti Gonzalo Monteil stvara odličnu šansu, a realizira ju Erik Lamela za 1:1.

Nakon toga se utakmica umirila pa se činilo da će završiti remijem, ali Lucas Vazquez i Fede Valverde nisu tako mislili.

Vazquez je bez problema u mrežu strpao loptu koju mu je nesebično dodao Vinicius Junior poslije odlične kontre domaćina. Bila je to 79. minuta, a već dvije minute kasnije - novi udarac za goste.

Real je povisio na 3:1, a ovoga je puta strijelac Valverde koji je jako lijepo zabio s ruba šesnaesterca za eksploziju oduševljenja na Santiago Bernabeuu. GOLOVI

Real je i dalje prvi na tablici s 31 bodom, dok je Sevilla tek na 14. mjestu sa samo 10 bodova.