Manje važan poraz Barce

Rayo Vallecano srušio vodeću momčad La Lige

Nogometaši Rayo Vallecana napravili su iznenađenje svladavši pred svojim navijačima vodeću Barcelonu sa 2-1 (1-0) u utakmici 31. kola španjolske La Lige.
Sport / Nogomet | 27. 04. 2023. u 00:30 Bljesak.info

Momčad iz Madrida se tako pridružila Realu i Almeriji, jedinim momčadima koje su u prvih 30 kola španjolskog prvenstva uspjele pobijediti katalonsku momčad.

Alvaro Garcia je u 19. minuti doveo Rayo Vallecano u vodstvo, da bi njegov prezimenjak Fran Garcia povećao prednost domaćih na 2-0 u 53. minuti.

Robert Lewandowski je u 83. minuti samo uspio ublažiti poraz Barcelone, piše Hina. GOLOVI

Rayo Vallecano je došao do 11. pobjede u sezoni i sa 43 boda zasjeo na osmo mjesto.

Katalonci su zahvaljući porazu Reala u Gironi ostali 11 bodova ispred najvećeg suparnika za naslov. Barcelona je na 76, Real Madrid na 65, a Atletico Madrid na 63 boda, nakon što je pred svojim navijačima svladao Mallorcu sa 3-1.

Celta Vigo svladala je s 1-0 Elche, najslabiju ekipu ekipu La Lige. Kasni gol za pobjedu domaćina postigao je Joseph Aidoo (90.).