Atletico svladao Mallorcu, važna pobjeda Almerije

Madridski Atletico svladao je Mallorcu sa 3-1 pred svojim navijačima u dvoboju 31. kola španjolske La Lige te se približio Real Madridu na samo dva boda.
Sport / Nogomet | 26. 04. 2023. u 23:32 Bljesak.info

Mallorca je povela u 20. minuti pogotkom Matije Nastasića nakon udarca iz kuta, pri čemu je vratar Ivo Grbić bio nemoćan, jer je lopta prošla između trojice njegovih suigrača na prvoj vratnici, da bi je srpski reprezentativac dočekao usamljen na drugoj strani i pogodio mrežu iz neposredne blizine.

Preokret domaće momčadi pokrenuo je Rodrigo de Paul pogotkom u drugoj minuti sučevog dodatka na kraju prvog dijela.

Alvaro Morata je u 47. minuti doveo Atletico u vodstvo, a konačnih 3-1 postavio je Yannick Carrasco u 77. minuti.

Atletico je ovom pobjedom došao do 63 boda i za drugoplasiranim Real Madridom zaostaje samo dva boda. Vodeća Barcelona ima 76 bodova i utakmicu manje. Mallorca je sa 40 bodova na 11. poziciji.

Veliku gostujuću pobjedu u borbi za opstanak ostvarila je Almeria koja je na gostovanju u Madridu svladala Getafe sa 2-1.

Dvostruki strijelac za goste bio je kolumbijski napadač Luis Suarez, a Borja Mayoral je u 71. minuti samo ublažio poraz Getafea. GOLOVI

Domaći su drugo poluvrijeme odigrali s desetoricom igrača, jer je na kraju prvog poluvremena isključen branič Djene.

Almeria je s 33 boda skočila na 15. mjesto, a Getafe je s 31 bodom pao na 17. poziciju.