Serie A

Pobjeda Milana kod Empolija; Spezia šokirala Napoli na "Maradoni"

Nogometaši Spezije kreirali su najveće iznenađenje dosadašnjeg dijela natjecanja u ovoj sezoni talijanskoj Serie A pobijedivši u 19. kolu na gostovanju kod Napolija s 1-0, a da pritom nisu uputili nijedan udarac unutar okvira gola.
Sport / Nogomet | 23. 12. 2021. u 00:25 Bljesak.info

Gol za senzaciju rezultat je autogola za koji je krivac Napolijev stoper Juan Jesus koji je u 37. minuti glavom skrenuo loptu u vlastitu mrežu.

Napoli je imao ukupno 26 udaraca, sedam ih je išlo unutar okvira, ali nijedan nije završio u mreži, što je momčad Luciana Spallettija odvela u treći uzastopni poraz na domaćem terenu, gdje su ga prije Spezije svladali Empoli i Atalanta.

Tako je Spezia, koja se bori za ostanak u Serie A, izdržala da ne primi pogodak na stadionu Diego Armando Maradona.

Ujedno, Spezia je došla do četvrte pobjede u sezoni, a od zone ispadanja sada je dijeli pet bodova.

Milan je u Empoliju došao do pobjede od 4-2 (2-1) kojom se zadržao na četiri boda zaostatka za vodećim gradskim suparnikom Interom.

Franck Kessie je Milanu donio vodstvo u 12. minuti. Empoli je izjednačio u 18. minuti preko Bajramija, da bi Kessie svojim drugim pogotkom ponovno doveo goste do prednosti u 42. minuti.

Florenzi je u 63. minuti pogodio za 3-1, a Hernandez u 69. minuti doveo Milan do prednosti od tri gola. Pinamonti je u 84. minuti realizirao kazneni udarac za konačnih 2-4.

Natjecanje u Serie A bit će nastavljeno 6. siječnja sljedeće godine, piše Hina.

Italija - 19. kolo

Sassuolo - Bologna 0-3 (Orsolini 36, Hickey 44, Santander 90+4)
Venezia - Lazio 1-3 (Forte 30 / Pedro 3, Acerbi 48, L. Alberto 90+5)
Roma - Sampdoria 1-1 (Šomurodov 72 / Gabbiadini 80)
Inter - Torino 1-0 (Dumfries 30)
Verona - Fiorentina 1-1 (Lasagna 17 / Castrovilli 81)
Empoli - Milan 2-4 (Bajrami 18, Pinamonti 84-11m / Kessie 12, 42, Florenzi 63, Hernandez 69)
Napoli - Spezia 0-1 (Jesus 37-ag)