La Liga

Pobjeda Betisa u Valenciji, Girona uvjerljiva protiv Cadiza

Seviljski Betis je slavio sa 2-1 na gostovanju u Valenciji u dvoboju 32. kola španjolskog prvenstva. Girona je s 4-1 svladala Cadiz.
Sport / Nogomet | 21. 04. 2024. u 00:15 Bljesak.info

Dvostruki strijelac za goste iz Seville bio je španjolski napadač Ayoze Perez (19, 77), dok je Valencia do jedinog pogotka stigla iz kaznenog udarca, što ga je u 66. minuti realizirao Pepelu.

Betis je 12. prvenstvenom pobjedom došao do 48 bodova i zasjeo na sedmo mjesto, preskočivši Valenciju koja je osma s bodom manje.

Najzanimljiviji trenuci s utakmice mogu se POGLEDATI OVDJE

Nogometaši madridskog Rayo Vallecana svladali su pred svojim navijačima Osasunu sa 2-1. Gosti su poveli u 29. minuti golom Moija Gomeza i vodili sve do 80. minute, kad je izjednačio Pep Chavarria.

Pogotkom u 84. minuti pobjedu domaćoj momčadi donio je Isaac Palazon. GOLOVI

Rayo Vallecano je s 34 boda skočio na 14. poziciju, a Osasuna je s 39 bodova osala na 11. mjestu.

Nogometaši Celte Vigo ostvarili su važnu pobjedu u borbi za ostanak u elitnom razredu španjolskog klupskog nogometa, svladavši pred svojim navijačima Las Palmas sa 4-1.

Gosti su poveli u 11. minuti golom Juanma Herzoga, ali je domaća momčad već do poluvremena došla do preokreta golovima Iaga Aspasa (37) i Williota Swedberga (39). Anastasios Douvikas (71) i Iago Aspas (76) su pogocima u drugom poluvremenu postavili konačnih 4-1.

Sedmom prvenstvenom pobjedom Celta je došla do 31 boda i privremeno zasjela na 16. mjesto, sa šest bodova više i utakmicom više od Cadiza, najbolje od tri momčadi koje se nalaze u zoni ispadanja.

Daleko od nje je Las Palmas, koji sa 37 bodova drži 12. poziciju.

U posljednjoj utakmici subotnjeg programa Girona je na svom stadionu svladala Cadiz s uvjerljivih 4-1.

Strijelci za katalonsku momčad bili su Eric Garcia (9), Ivan Martin (22), Artem Dovbik (71) i Portu (82), dok je jedini pogodak za goste postigao Gonzalo Escalante (81).

Sažetak utakmice POGLEDATI OVDJE

Girona je 21. pobjedom u sezoni došla do 68 bodova i sada za drugoplasiranom Barcelonom zaostaje za dva boda. Cadiz je ostao na 25 bodova i u zoni ispadanja, držeći 18. poziciju.

Girona je osigurala nastup u europskim natjecanjima naredne sezone, a nanjizglednije je da će igrati Ligu prvaka.

Vodeći Real Madrid ima 78 bodova, osam više od drugoplasirane Barcelone, koja će u nedjeljnom El Clasicu (21 sat) u Madridu pokušati smanjiti zaostatak i održati nadu za obranu naslova, javlja Hina.