Primera División

Sedam golova u Bilbau, Celta imala penal kod 3-3 pa izgubila

U prvoj utakmici 13. kola španjolskog nogometnog prvenstva Athletic Bilbao je u petak na svom terenu svladao Celtu iz Viga sa 4-3 (2-2).
Sport / Nogomet | 10. 11. 2023. u 23:47 Bljesak.info

U dramatičnoj utakmici na San Mamesu gosti su vodili sa 1-0 i 2-1, a kod 3-3 nisu iskoristili kazneni udarac da bi domaći do pobjede stigli golom s bijele točke u osmoj minuti sudačke nadoknade.

Aspas (25) je doveo Celtu u vodstvo 1-0, na 1-1 izjednačio je Sancet (37) da bi Bamba (41) vratio prednost na stranu gostiju.

No, Guruzeta (45+5, 52) je s dva gola preokrenuo na 3-2 za domaće. Larsen (66) je izjednačio na 3-3, a Aspas u 72. minuti nije iskoristio kazneni udarac za Celtu.

No, zato Berenguer (90+8/11m) nije pogriješio u sudačkoj nadoknadi s bijele točke za pobjedu Athletica.