La Liga

Petarda Barcelone protiv Betisa, Šišmiši bolji od Atletica

Potpomognuta pogocima debitanata João Félixa i João Cancela, Barcelona je u subotu porazila kod kuće Betis s 5-0 i ostvarila četvrtu uzastopnu pobjedu u La Ligi, te preuzela vodstvo na poretku.
Sport / Nogomet | 16. 09. 2023. u 23:17 Bljesak.info

Na posudbi iz Atlético Madrida, João Félix je zabio prvi gol u 25.minuti, a potom namijestio drugi Robertu Lewandowskom (32).

Katalonci su nakon povratka iz svlačionice još povećali vodstvo zahvaljujući golu Ferrana Torresa iz slobodnog udarca (62) i Raphinhe (66). João Cancelo, također stigao u zadnjim minutama prijelaznog roka uabio je za konačnih 5-0 u 81.minuti.

GOLOVI

Xavijevi puleni preuzimaju vodstvo u prvenstvu s bodom više ispred Real Madrida koji u nedjelju dočekuje Real Sociedad.

Nogometaši Valencije pobijedili su na svojoj Mestalli Atletico Madrid s 3-0, nanijevši mu prvi poraz u novoj sezoni.

Hugo Duro zabio je u petoj minuti, a 23-godišnji napadač potom je udvostručio prednost drugim golom u 34. minuti.

Novi hladan tuš doživjeli su štićenici argentinskog stručnjaka na klupi madridske momčadi Diega Simeonea početkom drugog poluvremena. U 54. minuti 20-godišnji Javi Guerra povisio je na 3-0 i bilo je jasno da će bodovi ostati na Mestalli.

Najzanimljiviji detalji OVDJE

Šišmiši su nakon treće pobjede napredovali na peto mjesto.

Nogometaši Athletica Bilbao pobijedili su na svom terenu Cadiz s 3-0 u utakmici petog kola španjolske Primere i probili se na drugo mjesto.

Lavovi, koji su u prvom poluvremenu 'upozorili' protivnike s dvije grede Sanceta, prelomili su utakmicu nakon odmora.

Guruseta je zabio na ubačaj De Marcosa nakon nešto više od sat vremena igre, a odmah isto učinio i Asher Villalibre zabivši za 2-0. Villalibre je iskoristio loše izbacivanje Escalantea i preduhitrio argentinskog vratara.

Villalibre je za kraj asistirao Iñakiju Williamsu za 3-0 neposredno prije početka sudačke nadoknade. Golovi OVDJE

Mallorca je kao gost svladala Celtu Vigo pogotkom Vedats Muriqija (85.).