Union St. Gilloise

Osvojili kup svoje zemlje nakon čak 110 godina!

Nogometaši Union St. Gilloisea osvojili su treći put u svojoj povijesti naslov pobjednika belgijskog Kupa nakon što su u finalu, u Bruxellesu, svladali Antwerpen s minimalnih 1-0.
Sport / Nogomet | 10. 05. 2024. u 00:15 Bljesak.info

Pogodak koji je odlučio pobjednika postigao je japanski nogometaš Koki Machida u prvoj minuti nadoknade prvog poluvremena.

Union St. Gilloise je timer treći put osvojio domaći Kup te prvi puta nakon davne 1914. godine. Prvi naslov u kupu osvojili su 1913. godine.

Prvaci Belgije bili su 11 puta, ali sve naslove ovajali su prije Drugog svjetskog rata, zadnji put u sezoni 1934–35.

Prošle godine ova dva kluba su igrala u polufinalu Kupa i tada je slavio Antwerpen koji je kasnije osvojio naslov pobjednika nakon finalne pobjede protiv Mechelena. Antwerpen ostaje na četiri osvojena Belgijska kupa.

U prošloj je sezoni Antwerpen osvojio i naslov prvaka Belgije, peti put u povijesti.