Prvaci se smjenjivali kao na traci

Nevjerojatan rasplet prvenstva u Belgiji, Antwerpen prvak nakon 66 godina

Krajnje dramatičan bio je kraj belgijskog nogometnog prvenstva gdje su tri momčadi jurile naslov prvaka, a na kraju je najviše sreće imao Antwerpen koji je postao prvak Belgije po peti put u povijesti, prvi put nakon sezone 1956./57.
Sport / Nogomet | 04. 06. 2023. u 22:37 Bljesak.info

Prije posljednjeg kola Lige za prvaka tri su momčadi imale šanse postati prvakom, Union St. Gilloise, Antwerpen i Genk.

U najboljoj poziciji je bio St. Gilloise jer je igrao domaću utakmicu protiv Club Bruggea koji nije mogao naprijed sa svog četvrtog mjesta.

I imao je Union St. Gilloise vodstvo 1-0 sve do 89. minute kada je na tom susretu krenuo nevjerojatan obrat koji je okončan pobjedom Club Bruggea od 3-1.

S obzirom na takav rezultat šanse su se otvarale Genku i Antwerpenu koji su igrali međusobno. Genku je za naslov prvaka trebala pobjeda, a Antwerpenu bod.

Genk je vodio 2-1 do 94. minute, a tada je Antwerpen došao do zlatnog pogotka vrijednog naslova prvaka.

Zabio ga je 34-godišnji, donedavni belgijski reprezentativac, Toby Alderweireld, piše Hina.