Kvalifikacije za Ligu prvaka

Olimpija prošla nakon drame, Panathinaikos također dalje

Slovenski prvak Olimpija iz Ljubljane je u uzvratnom susretu drugog pretkola Lige prvaka s 2:1 pobijedio bugarski Ludogorec te je, nakon 1:1 u prvoj utakmici, prošao dalje s ukupnih 3:2.
Sport / Nogomet | 01. 08. 2023. u 23:03 Bljesak.info

Gosti su poveli u 15. minuti golom Despodova, no tri minute kasnije Elšnik je izjednačio. Pobjedu je Olimpiji donio isti igrač u 92. minuti.

Ludogorec je ostao s igračem manje nakon isključenja Sona u 83. minuti.

Bugari su imali kazneni udarac za 2:2 i produžetak u 101. minuti, ali nije ga realizirao Despodov.

Grčki Panathinaikos je preko dva pogotka Šporara odigrao domaćih 2:2 protiv Dnjipra-1 i tako obranio veliku 1:3 pobjedu iz prvog susreta.

Grčkog viceprvaka sad čeka jedan od najtežih mogućih ispita, susret protiv francuskog Olympique Marseillea.

Najimpresivnija momčad ove runde svakako je ciparski prvak, Aris Limassol, koji je slavio na gostovanju protiv BATE Borisova, rezultatom 3:5.

Ukupni rezultat ovog dvoboja tako je 4:11, odnosno Ciprani su se poprilično iskalili na nekadašnjem redovnom sudioniku grupne faze Lige prvaka.

Njih sad čeka okršaj protiv pobjednika susreta poljskog Raków Częstochowa i Qarabaga. Poljaci u Azerbajdžan nose prednost 3:2 iz prvog susreta.

Mostarski Zrinjski je u uzvratnoj utakmici protiv Slovana u Bratislavi odigrao 2:2 i tako će europsko ljeto nastaviti u kvalifikacijama za Europsku ligu.

Slovan odlazi u iduće pretkolo, gdje ga čeka Sherrif ili Maccabi Haifa, dok će Zrinjski vjerojatno igrati protiv islandskog prvaka Breiðablika.

Rezultati i strijelci

Put prvaka

Slovan Bratislava - Zrinjski 2-2 (Čavrić 5, Zuberu 66 / Barišić 75, Ivančić 90+3)

(ukupan rezultat 3-2 za Slovan)

Ligaški put

Panathinaikos - Dnjipro-1 2-2 (Šporar 15, 70 / Dovbik 24, Sarapij 54)

(ukupan rezultat 5-3 za Panathinaikos)

Olimpija Ljubljana - Ludogorec 2-1 (Elšnik 18, 90+2 / Despodov 15)

(ukupan rezultat 3-2 za Olimpiju)

BATE Borisov - Aris Limassol 3-5 (Gromiko 25-11m, Martinov 48, Laptev 90+3-11m / Babicka 8, Gomis 26, Caju 35, Bengtsson 56, Stepinski 74)

(ukupan rezultat 11-5 za Aris)