Kvalifikacije za Ligu prvaka

Remi Olimpije, osam golova na Cipru, tijesan poraz Qarabaga

U prvim susretima 2. pretkola Lige prvaka nogometaši poljskog Rakowa su kod kuće slavili protiv Qarabaga s 3-2, dok je ciparski Aris na svom terenu deklasirao bjeloruski BATE s 6-2.
Sport / Nogomet | 27. 07. 2023. u 00:05 Bljesak.info

Poljski prvak Rakow slavio je s 3-2 protiv azerskog prvaka Qarabaga, a do pobjede je došao u 91. minuti golom Nijemca Sonnya Kittela.

Ciparski Aris je s 6-2 nadigrao BATE, a klub iz Limasola je postigao po tri gola u svakom poluvremenu.

Moldavski Šerif je u Tiraspolju golom Marokanca Amine Talala (28) svladao s 1-0 izraelski Maccabi Haifu.

Klaksvik s Farskih otoka je nakon senzacionalnog izbacivanja mađarskog prvaka Ferencvarosa kod kuće odigrao 0-0 sa švedskim Hackenom.

Nogometaši ljubljanske Olimpije u prvom su susretu u bugarskom Razgradu odigrali neriješeno 1-1 s domaćim Ludogorecom. Timi Max Elšnik zabio je za Olimpiju u 14. minuti, a izjednačio je Dominik Jankov u 44. minuti.

Bude li Olimpija uspješna u ukupnom zbiru oba susreta, suparnik će joj biti bolji iz susreta litavskog Žalgirisa iz Kaunasa i turskog Galatasaraya iz Istanbula.