Kvalifikacije za Ligu prvaka

Panathinaikos i Kopenhagen sigurni, Žalgiris iznenadio Galatu

U prvom susretu 2. pretkola nogometne Lige prvaka Panathinaiskos je na gostovanju u Košicama pobijedio Dnjipro sa 3-1. Svojevrsno iznenađenje priredio je Žalgiris iz Litve, koji je protiv favoriziranog Galatasaraya odigrao 2-2 kod kuće.
Sport / Nogomet | 26. 07. 2023. u 00:10 Bljesak.info

Ukrajinski Dnjipro i grčki Panathinaiskos smješteni su u "League Path" dijelu ždrijeba i pobjednik ovog dvoboja će u 3. pretkolu igrati protiv Marseillea.

Grčki doprvak je poveo u 10. minuti golom slovenskog napadača Andraža Šporara na asistenciju Španjolca Juankara. Filip Đuričić je u 74. minuti povisio na 2-0, a treći gol za goste zabio je Fotis Ioannidis iz jedanaesterca u 84. minuti.

U samoj završnici Oleksander Kaplienko je smanjio.

Siguran je u prvoj utakmici bio danski Kopenhagen, svladavši kao gost islandski Breidablik s 2-0.

Svojevrsno iznenađenje priredio je Žalgiris iz Litve, koji je protiv favoriziranog Galatasaraya odigrao 2-2 kod kuće.

Rezultati prvih susreta 2. pretkola nogometne Lige prvaka:

Champions Path

HJK - Molde 1-0 (Keskinen 25)

Žalgiris - Galatasaray 2-2 (Oyewusi 48, Kazlauskas 90+2 / Bardakci 75, Dervisoglu 78)

Dinamo - Astana 4-0 (Petković 36, Ivanušec 41, 43, 56)

Zrinjski - Slovan Bratislava 0-1 (Zuberu 53)

Breidablik - FC Kopenhagen 0-2 (Larsson 1, Falk 32)

League Path

Dnjipro-1 - Panathinaikos 1-3 (Kaplienko 90 / Šporar 10, Đuričić 74, Ioannidis 84-11m)

Servette - Genk 1-1 (Rouiller 78 / Arokorade 21)