Eredivisie

Nova pobjeda Ajaxa, Šutalu drugo poluvrijeme

Hrvatski reprezentativac Josip Šutalo za Ajax je zaigrao od 46. minute, dok su tijekom cijelog susreta Borna Sosa i Jakov Medić ostali na klupi za pričuve kluba iz Amsterdama.
Sport / Nogomet | 03. 12. 2023. u 16:36 Bljesak.info

Nogometaši Ajaxa nastavili su s pobjedama u domaćoj Eredivisie, u 14. kolu svladali su NEC u Nijmegenu s minimalnih 1-0.

Nastavio je time Ajax popravljati dojam u domaćim okvirima. U posljednjih pet utakmica ima četiri pobjede i jedan remi te se trenutačno nalazi na osmom mjestu ljestvice.

Teško je Ajax došao ove nedjelje do bodova. Poveo je u 57. minuti kada je za 1-0 zabio Islanđanin Kristian Hlynsson. Neizvjesnost je trajala sve do 88. minute kada je Borges bio strijelac za 2-0. NEC je stigao zabiti počasni pogodak, Tavsan je bio strijelac u 90. minuti, ali gostujuća pobjeda nije bila ugrožena.

Ranije je u derbiju 14. kola PSV Eindhoven slavio kod Feyenoorda 2-1 i došao do maksimalnih četrnaest pobjeda. Neumoljivi PSV je do pobjede u Rotterdamu došao u drugom dijelu golovima Ismaela Saibarija (65) i Oliviera Boscaglije (68), da bi domaćin tek smanjio preko Santiaga Gimeneza (82).

Hrvatski reprezentativac Luka Ivanušec igrao je za aktualnog prvaka Feyenoord do 54. minute. PSV vodi na ljestvici s 42 boda, a Feyenoord je drugi s deset bodova manje.