Trenutačno su na 17. mjestu

Ajax tone sve dublje

Reprezentativac BiH, Benjamin Tahirović koji je danas igrao zadnjeg veznog se uklopio u totalno sivilo ekipe koja je u sedam utakmica primila 16 golova. Poređenja radi prošlu sezonu je Ajax završio na trećem mjestu uz gol razliku 86:38.
Sport / Nogomet | 22. 10. 2023. u 18:00 Bljesak.info

Velikan europskog nogometa Ajax je u velikoj krizi. U sedam odigranih utakmica do sada u prvenstvu Ajax je upisao četiri poraza, uz dva remija i samo jednu pobjedu. Na svom kontu ima samo pet bodova i trenutačno je tek na 17. mjestu.

U prvenstvu su savladali Heracles nakon čega je ekipa šest susreta bez trijumfa. Ako se gledaju sva takmičenja, Ajax osam utakmica nije osjetio slast pobjede. Zadnja je bila protiv Ludogoretsa u gostima 24. kolovoza. U današnjem susretu devetog kola

Utrecht je bio bolji u utakmici sa sedam golova 4:3. Ryan Flamingo i Mike van der Hoorn su osigurali Utrechtu vodstvo 2:0, nakon čega gosti prave preokret. Kristian Hlynsson, dva puta pogađa, Sosa je dva puta asistent. Potpuni preokret režiran je u 65. minuti susreta kada je Steven Bergwijn realizirao udarac s bijele točke za 3:2 vodstvo Ajaxa. Međutim, radost gostujućih navijača ugasio je Jens Toornstra samo šest minuta kasnije. Odličnu akciju domaće ekipe Toornstra je dočekao na povratnoj lopti i bez previše problema matirao golmana Jaya Gortera.

U završnici utakmice glavni sudac odlučio je prekinuti susret zbog jedne plastične čaše koja je završila u terenu, a odmah po povratku na teren Utrecht je preko Oscara Fraula zadao konačan udarac Ajaxu. Kardinalnu grešku u obrani napravio je Josip Šutalo još u ranoj fazi akcije.