La Liga

Nisu iskoristili kiks Reala: Girona upisala drugi uzastopni poraz

Nogometaši Girone propustili su smanjiti zaostatak za vodećim Real Madridom nakon što su u posljednjem susretu 25. kola Primere izgubili na gostovanju kod Athletica u Bilbau 3-2.
Sport / Nogomet | 19. 02. 2024. u 23:30 Bljesak.info/Hina

Nakon što je Kraljevski klub remizirao na gostovanju kod Rayo Vallecana odigravši 1-1, Girona je mogla slavljem na San Mamesu prepoloviti zaostatak na tri boda.

Međutim, Girona je u Baskiji upisala drugi uzastopni poraz, produživši niz bez pobjede na tri kola.

Athletic je poveo već u 2. minuti golom Alexa Berenguera, izjednačio je Viktor Cigankov u 49. minuti, no Berenguer je sedam minuta kasnije vratio domaći sastav u novu prednost.

Korak bliže pobjedi baskijski sastav je stigao u 60. minuti kada je Inaki Williams zabio i treći gol za 3-1. Tračak nade Gironi vratio je Eric Garcia u 75. minuti smanjivši na 3-2.

Girona je samoj završnici imala dvije lijepe prilika za izjednačenje, ali Artem Dovbik i Jhon Romero nisu bili precizni.

GOLOVI

Bilbao se ovom pobjedom učvrstio na petoj poziciji s 49 bodova, svega dva boda manje od četvrtoplasiranog Atletico Madrida.

Vodi Real Madrid sa 62 boda, Girona ima šest bodova manje, a treća je Barcelona s 54 boda.