La Liga

Neobičan penal Lewandowskog u 97. za slavlje Barcelone

Nogometaši Barcelone teškom su mukom pobijedili u 25. kolu španjolske La Lige. Golom s bijele točke duboko u sudačkoj nadoknadi svladali su Celtu u Vigu s 2-1.
Sport / Nogomet | 18. 02. 2024. u 01:05 Bljesak.info

Nakon što je dosuđen udarac s bijele točke za Katalonce, nakon pekršaja nad Yamalom, vratar Celte Guaita obranio prvo šut Poljaku, ali je udarac s bijele točke ponovljen zbog vratarevog ranijeg iskoraka ispred golmanske linije.

U ponovljenom pokušaju Lewandowski je identičnom varkom, šutirajući u isti kut, ipak zabio za pobjedu.

Prije toga je isti igrač u 45. minuti doveo goste u vodstvo, dok je odmah na startu nastavka izjednačio Iago Aspas.

Barcelona se time vratila na treće mjesto ljestvice, dok je Celta i dalje vrlo blizu opasne zone ispadanja, na 17. poziciji.

Hrvatski nogometni reprezentativac Ante Budimir opet je bio junak svoje Osasune koja je na domaćem terenu pobijedila Cadiz 2-0.

Oba pogotka na utakmici postignuta su u drugom poluvremena i oba je dao Budimir.

U prvom subotnjem ogledu 25. kola nogometaši madridskog Atletica su na svom stadionu bili uvjerljivi protiv Las Palmasa, pobijedili su 5-0.

U posljednjem subotnjem ogledu nije bilo pobjednika, nogometaši Valencije i Seville su na Mestalli odigrali 0-0.

U nedjelju će igrati Rayo Vallecano - Real Madrid, Granada - Almeria, Mallorca - Real Sociedad i Betis - Alaves, dok će ovo kolo zaključiti Athletic Bilbao - Girona ogledom u ponedjeljak.