Serie A

Nezaustavljivi Napoli sigurno plovi prema tituli

Lider na ljestvici Napoli je slavio na gostovanju u Empoliju 2:0 u 24. kolu Serie A.
Sport / Nogomet | 25. 02. 2023. u 22:44 Bljesak.info

Velik dio posla momčad Luciana Spellettija odradila je u prvih 45 minuta.

Napolitanci su u vodstvo došli u 17. minuti, strijelac je bio bivši igrač Hajduka, Ardian Ismajli koji je loptu pospremio u vlastitu mrežu.

Osimhen je 11 minuta kasnije pogodio za 0:2 i praktički osigurao nova tri boda momčadi s juga Italije. GOLOVI

Malo nervozu u susret unio je crveni karton koji je zaradio Rui, ali niti to nije pomoglo Empoliju da dođe to makar počasnog pogotka.

Napoli čeka titulu od 1990. godine, a kako sada stvari stoje slavit će se u gradu podno Vezuva na kraju sezone. Napoliju je ovo čak osma uzastopna pobjeda, a u 24 utakmice osvojili su 65 od moguća 72 boda.

Napolitanci su uvjerljivo prvi u Seriji A, prvi pratitelj Inter kasni velikih 18 bodova za liderom.

U drugoj utakmici subotnjeg programa Sassuolo je pobijedio sa 1-0 na gostovanju kod Leccea. Pobjednički pogodak postigao je Norvežanin Kristian Thorstvedt u 65. minuti.