Serie A

Juventus uzeo bodove kod Spezije, pobjeda Rome nad Veronom

Uspješno su nogometaši Juventusa odradili 23. kolo talijanske Serie A svladavši u gostima Speziju 2-0. Roma je s 1-0 svladala Veronu.
Sport / Nogomet | 19. 02. 2023. u 22:46 Bljesak.info

Po jedan pogodak Juventus je postigao u svakom poluvremenu. U 32. minuti je strijelac za 1-0 bio Moise Kean kada je gotovo šeprtljavo zahvatio loptu, ali dovoljno da pogodi cilj.

Konačnih 2-0 postavio je Angel Di Maria koji je u 66. minuti precizno pogodio s 20 metara za treću pobjedu Juventusa u nizu u Serie A. Pritom Juventus nije primio nijedan pogodak u te tri utakmice. GOLOVI

Juventus je skočio na sedmo mjesto ljestvice, dok je Spezia i dalje blizu opasne zone ispadanja, na 17. poziciji.

U posljednjem nedjeljnom susretu A nogometaši Rome su na svom Olimpicu svladali Veronu s minimalnih 1-0.

Utakmica protiv Verone odlučena je u samom finišu prvog poluvremena. Sjajnu akciju Rimljana pogotkom je okončao Norvežanin Ola Solbakken.

Bila je ovo trinaesta ligaška pobjeda Rome u sezoni te četvrta izražena s minimalnih 1-0.

Roma sada ima isti broj bodova kao i aktualni prvak Milan koji je na četvrtom mjestu, a Verona je i dalje u zoni ispadanja, na 18. mjestu.

Kolo će utakmicom u ponedjeljak zaključiti Torino i Cremonese, piše Hina.