Serie A

Napoli nezaustavljivo juri prema Scudettu

Vodeći sastav talijanskog nogometnog prvenstva Napoli nastavio je povećavati svoju prednost svladavši u prvoj utakmici 23. kola Serie A kao gost Sassuolo sa 2-0.
Sport / Nogomet | 17. 02. 2023. u 23:11 Bljesak.info

Napolitance su do nove pobjede opet vodili njihovi najbolji strijelci ove sezone, prvi gol postigao je Hviča Kvaratškelia u 12. minuti nakon sjajne solo-akcije.

Popularni Kvaradona time je postigao svoj 12. pogodak sezone, a ima i 14 asistencija.

Prvi strijelac prvenstva Victor Osimhen povećao je vodstvo u 33. minuti kada je udarcem iskosa iznenadio loše postavljenog domaćeg vratara Consiglija. Osimhenu je na leđima visio Martin Erlić, ali to ga nije omelo da postigne svoj 18. gol u sezoni. GOLOVI

Dvoboj se mogao zakompicirati u 41. minuti kada je Lauriente zatresao mrežu Napolija, ali je taj pogodak poništen zbog dubioznog zaleđa.

Napoli sada ima 62 boda, čak 18 više od drugog Intera, dok je Sassuolo 15. sa 24 boda, sedam više od 18. Verone koja se nalazi u zoni ispadanja.